توخالی بودن پرینت سه بعدی

اصول مدل سازی و پرینت سه بعدی

مدل های قابل چاپ ۳D ممکن است با یک بسته طراحی به کمک کامپیوتر (CAD)، و از طریق یک اسکنر ۳D، و یا با یک دوربین و فتوگرامتری نرم افزار Digital ساده. ۳D مدل ایجاد شده با نتیجه CAD در خطاهای کاهش چاپ و می تواند قبل از چاپ اصلاح، اجازه می دهد تایید در طراحی شی قبل از آن چاپ شده است.
مدل CAD مورد استفاده برای چاپ ۳D
فرآیند مدل سازی دستی آماده کردن داده های هندسی برای گرافیک کامپیوتری ۳D به هنرهای تجسمی مانند مجسمه سازی است. اسکن ۳D یک فرآیند جمع آوری داده های دیجیتال در شکل و ظاهر یک شی واقعی، ایجاد یک مدل دیجیتال بر اساس آن است.

چاپ

ویدیو timelapse از یک شیء hyperboloid (طراحی شده توسط جورج دبلیو هارت) ساخته شده از PLA با استفاده از یک RepRap “Prusa مندل” ۳ چاپگر برای رسوب پلیمر مذاب
قبل از چاپ یک مدل ۳D از یک فایل STL، ابتدا باید برای اشتباهات مورد بررسی قرار گیرد. اکثر برنامه های کاربردی CAD تولید خطا در فایل های STL خروجی:.  سوراخ، چهره نرمال، خود تقاطع ها، پوسته سر و صدا و یا اشتباهات چند برابر  یک گام در نسل STL شناخته شده به عنوان “تعمیر” رفع چنین مشکلاتی در مدل اصلی است.  به طور کلی STLS که از یک مدل به دست آمده از طریق اسکن ۳D تولید شده اند اغلب بیشتر از این خطا داشته باشد.  این به خاطر این چگونه اسکن ۳D کار می کند به عنوان آن است که اغلب توسط نقطه به نقطه کسب، بازسازی شامل خطاهایی در اغلب موارد خواهد شد.

پس از تکمیل، فایل STL باید توسط یک قطعه از نرم افزار به نام “برش”، که مدل به یک سری از لایه های نازک تبدیل و تولید یک فایل G-کد حاوی دستورالعمل متناسب با یک نوع خاص از چاپگر ۳D (FDM پردازش می شود پرینتر). این فایل G-کد و سپس می توانید با ۳D نرم افزار سرویس گیرنده چاپ (که بارهای G-کد، و استفاده از آن به دستور چاپگر ۳D در طول فرایند چاپ ۳D) چاپ شده است.اصول مدل سازی و پرینت سه بعدی را از ما سوال کنید

رزولوشن پرینتر

رزولوشن پرینتر ضخامت لایه و وضوح X-Y به نقطه در اینچ (dpi) یا میکرومتر (میکرون) توصیف می کند. ضخامت لایه معمولی در حدود ۱۰۰ میکرومتر (۲۵۰ DPI)، هر چند برخی از ماشین آلات می توانید لایه های نازک به عنوان ۱۶ میکرومتر (۱۶۰۰ DPI) چاپ. تفکیکپذیری X-Y مقایسه با پرینترهای لیزری است. ذرات (نقطه ۳D) در قطر حدود ۵۰ تا ۱۰۰ میکرومتر (۵۱۰-۲۵۰ DPI).

ساخت و ساز از یک مدل با استفاده از روش های معاصر می توانید در هر نقطه از چند ساعت تا چند روز طول بکشد، بسته به روش مورد استفاده و اندازه و پیچیدگی از مدل. سیستم های افزودنی معمولا می تواند به کاهش این زمان به چند ساعت، با وجود آن که به طور گسترده ای بسته به نوع دستگاه استفاده می شود و اندازه و تعداد مدل به طور همزمان تولید متفاوت است که اصول مدل سازی و پرینت سه بعدی.

تکنیک های سنتی مانند قالب گیری تزریق را می توان گران کمتر برای تولید محصولات پلیمری در مقادیر بالا، اما تولید افزودنی می تواند سریع، انعطاف پذیر تر و ارزان تر زمانی که تولید مقدار نسبتا کمی از قطعات. پرینتر های ۳D به طراحان و تیم های توسعه مفهوم توانایی تولید قطعات و مدل های مفهومی استفاده از یک چاپگر اندازه دسکتاپ.

به ظاهر متناقض، اشیاء پیچیده تر می تواند برای تولید چاپ ۳D ارزان تر از اشیاء پیچیده کمتر است.
کلمات کلیدی : اصول مدل سازی و پرینت سه بعدی

هم اکنون طرح سه بعدی خود را برای پرینت آپلود کنید

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از