پرینت ۳D

پرینت سه بعدی ۳d print فیلامنت سفارش آنلاین مدلسازی

در حال حاضر آن را به ۳D نسخه قابل پرینت در طیف گسترده ای از مواد که شامل گرمانرم، کائوچو و مواد مرکب گرمانرم، فلزات خالص، آلیاژهای فلزی، سرامیک و اشکال مختلف از مواد غذایی امکان پذیر است. در حال حاضر، پرینت ۳D به عنوان یک فن آوری تولید پایان استفاده از هنوز در مراحل ابتدایی آن است. اما در دهه های آینده، و در ترکیب با زیست شناسی مصنوعی و فناوری نانو، آن پتانسیل را دارد که اساسا تبدیل بسیاری از فرآیندهای طراحی، تولید و تدارکات.

این صفحه وب یک مرور کلی از فن آوری های پرینت ۳D، و همچنین برنامه های آینده در حال حاضر و به احتمال زیاد خود فراهم می کند. برای یک لیست کامل از ۳D سازندگان پرینتر ، خدمات دفتر و سایر بازار، لطفا من ۳D راهنمای پرینت را ببینید. و برای ۳۱۸ صفحه در مورد این موضوع، شما ممکن است علاقه مند می شود در کتاب من ۳D پرینت : پرینت سوم.

طیف وسیعی از TECHNOLOGIES

پرینت ۳D شامل طیف گسترده ای از فن آوری های تولید افزودنی. هر کدام از این ایجاد اشیاء در لایه های متوالی که معمولا حدود ۰٫۱ میلی متر نازک. روش های مورد استفاده متفاوت است به طور قابل توجهی، اما همه با یک مدل طراحی به کمک کامپیوتر (CAD) و یا یک اسکن دیجیتال شروع می شود. این است و سپس توسط ‘نرم افزار برش که جسم را به مقاطع نازک که یکی پرینت در بالای دیگر تقسیم پردازش

در شرایط عمومی چهار دسته از چاپگر ۳D وجود دارد. نخست ما باید پرینتر که اکسترود مواد مذاب و یا در غیر این صورت نیمه مایع. مرحله دوم هستند، پرینتر که سفت رزین photocurable وجود دارد. ثالثا، پرینتر که اتصال یا فیوز گرانول از پودر وجود دارد. و در نهایت، می چاپگر است که با هم می چسبد قطع ورق کاغذ، پلاستیک یا فلز وجود دارد.

بسیاری از شرکت ها در حال حاضر پرینتر ۳D، بسیاری از بزرگ از آنها در وقت و پول قابل توجهی در حال توسعه فرآیندهای دقیق آن بر روی سخت افزار خود را که متکی سرمایه گذاری کرده اند ساخت. بنابراین در بسیاری از فن آوری های چاپ ۳D است که در چهار دسته فوق نشستن وجود دارد. برای اهداف تجاری، این فن آوری نیز انواع نام داده شده است. این به این معنی است که بازار چاپ ۳D غرق در کلمات اختصاری و اصطلاحات مخصوص یک صنف، با شرکت های مختلف با استفاده از شرایط مختلف برای اشاره به همان فرایند چاپ ۳D است.

در تلاش برای معرفی برخی از وضوح به بازار چاپ ۳D، سازمان بین المللی استاندارد (ISO) و انجمن تست مواد آمریکا و (ASTM) استانداردهای مختلف توسعه داده اند. جدیدترین این در دسامبر ۲۰۱۵ معرفی شد، و به نام ISO / ASTM 52900. این تعریف هفت فن آوری های چاپ ۳D، که در زیر خلاصه شده است. شما همچنین می توانید شش تن از هفت فن آوری در عمل به عنوان بخشی از فیلم گزارش من از TCT 3D چاپ نمایش ۲۰۱۴ را ببینید.

اکستروژن مواد

اکستروژن مواد با استفاده از یک نازل برای اکسترود مواد نیمه مایع به ایجاد لایه های شی پی در پی. ترین معمولا، مواد ساخت یک گرمانرم مانند اکریلنیتریل استایرن بوتادین (ABS)، پلی کربنات (PC)، نایلون، یا پلیلاکتیک اسید bioplastic (PLA) است. هر چه مواد استفاده می شود، آن است که معمولا به یک سر چاپ به عنوان یک جامد، رشته نازک یا رشته این است که پس از آن به حالت مذاب گرم تحویل داده است.

امروز، اکستروژن مواد رایج ترین فرآیند چاپ ۳D است. فن آوری توسط اسکات Crump در ۱۹۸۸، که راه اندازی یک شرکت به نام Stratasys برای تجاری اختراع خود اختراع شد. Crump به انتخاب به نام تکنولوژی “ذوب مدل سازی رسوب ‘یا’ FDM، و به ثبت رساند و این شرایط مارک. از این رو، در حالی که بسیاری از مردم استفاده از عبارت ‘FDM “برای اشاره به این نوع از چاپ ۳D، تنها Stratasys واقع باعث می شود پرینتر FDM 3D. تولید کنندگان دیگر به همین روند به عنوان “اکستروژن گرمانرم ‘،’ چاپ جت های پلاستیکی (PJP)،” روش رشته ذوب (FFM) یا “ذوب ساخت رشته (FFF) مراجعه کنید.

مواد مصرف کننده پرینتر ۳D اکستروژن هم اکنون می توانید برای چند صد دلار خریداری کرد. در انتهای دیگر این طیف، بالا پایان ماشین آلات صنعتی – مانند ۹۰۰mc سیستم تولید ۳D Stratasys – صدها نفر هزینه هزاران دلار و می تواند اشیاء نهایی با کیفیت قابل مقایسه با قطعات قالبگیری تزریقی تولید می کنند. برخی از چاپگرها بسیار بزرگ ۳D است که اکسترود گرمانرم، از جمله نوشته یکی از بزرگ و منطقه بزرگ ساخت افزودنی و ماشین آلات (بام) از Cincinati گنجانیده در حال حاضر نیز وجود دارد. در حالت دوم به اندازه کافی بزرگ برای ساخت شاسی و بدنه یک ماشین اندازه کامل است.

علاوه بر این به گرمانرم خالص، تعداد روز افزونی از کامپوزیت گرمانرم است که می تواند ۳D چاپ، از جمله گرمانرم مخلوط با فلزات، فیبر کربن و نانو لوله های کربنی وجود دارد. همانطور که در زیر نشان داده شده است، آن را نیز ممکن است به مادی بتن اکسترود، خاک رس و بسیاری از انواع مختلف مواد غذایی است.

۳DP رس و مواد غذایی
photopolymerization مالیات بر ارزش افزوده

photopolymerization مالیات بر ارزش افزوده با استفاده از لیزر و یا دیگر منبع نور برای تحکیم لایه های شی های پی در پی بر روی سطح یا پایه ای از مالیات بر ارزش افزوده از فتوپلیمر مایع است. اولین چاپگر ۳D تجاری در یک روش مالیات بر ارزش افزوده photopolymerization به نام “استریولیتوگرافی، استوار بود. این توسط چارلز هال در سال ۱۹۸۴، که بعد از آن تاسیس سیستم های ۳D اختراع شد.

Stereolithographic چاپگر ۳D (شناخته شده به عنوان SLA ها) درست در زیر سطح از مالیات بر ارزش افزوده از فتوپلیمر مایع موقعیت یک پلت فرم سوراخ شده است. پرتو لیزر UV سپس آثار تکه اول از یک شی بر روی سطح این مایع، باعث یک لایه بسیار نازک از فتوپلیمر به سخت شدن. پلت فرم سوراخ شده است پس از آن بسیار اندکی کاهش و روند تکرار تا زمانی که یک شی کامل است چاپ شده است.

یکی دیگر از تکنولوژی مالیات بر ارزش افزوده photopolymerization ‘طرح DLP است. این با استفاده از یک پروژکتور برای تحکیم لایه های شی یکی از کامل مقطع در یک زمان. یکی از تولید کنندگان پیشرو از این نوع چاپگر ۳D EnvisionTEC است.

مالیات بر ارزش افزوده photopolymerization پرینتر های ۳D با توجه به هزینه رزین فتوپلیمر خود را گران به اجرا هستند، اما ارائه قطعنامه بسیار بالا و ارائه کیفیت سطح عالی. تا چند سال پیش، مالیات بر ارزش افزوده photopolymerization چاپگر ۳D خود را بسیار گران باقی مانده است. با این حال، در حال حاضر چند تولید کنندگان وجود دارد – از جمله FormLabs و Photocentric 3D – که ارائه این نوع از سخت افزار برای چند هزار یا حتی چند صد دلار است.

مالیات بر ارزش افزوده Photopolymerization
رفتن جهش مواد

رفتن جهش مواد با استفاده از یک سر چاپ به اسپری لایه مایع که معمولا پس از قرار گرفتن در معرض نور UV جامد در میآید. این ارائه می دهد دوباره با وضوح بسیار بالا چاپ ۳D، و حتی قادر به تولید چند رنگ و خروجی چند ماده با اسپری چند مواد مختلف از سر چاپ چند نازل در ترکیبات مختلفی است.

آخرین ماده رفتن جهش چاپگر ۳D از Stratasys – در J750 – می تواند اشیاء از شش ماده مختلف (هر دو سفت و سخت و انعطاف پذیر) در تا ۳۶۰،۰۰۰ رنگ، و با ۰٫۰۱۴ میلی متر (۱۴ میکرون) با وضوح لایه ساخت. رفتن جهش مواد یک تکنولوژی چاپ ۳D همچنان گران است، اما به عنوان تصاویر زیر نشان می دهد، نتایج آن می تواند دیدنی و جذاب.
مواد رفتن جهش
در آینده نزدیک، یک ماده رفتن جهش تکنولوژی جدید به نام ‘نانوذرات رفتن جهش (NPJ) است که به علت در بازار است. طراحی و توسعه توسط Xjet (کسی که مواد بالا رفتن جهش تکنولوژی در حال حاضر توسط Stratasys متعلق به)، این جت نانوذرات فلزی جامد در یک سیستم تعلیق مایع، به طوری که اجازه می دهد تکنولوژی جوهر افشان سبک به طور مستقیم چاپ ۳D قطعات فلزی بسیار دقیق.

رفتن جهش بند

چسب رفتن جهش با استفاده از یک سر چاپ به صورت انتخابی اسپری چسب (یا به عبارت دیگر چسب) بر روی لایه های متوالی از قدرت. بسیاری از چسب رفتن جهش پرینتر ۳D اسپری جوهر رنگی و همچنین به عنوان چسب بر روی لایه پودر خود، به طوری که به آنها اجازه تولید خروجی رنگ کامل.

اغلب پودر های مورد استفاده در رفتن جهش چسب کامپوزیت بر پایه گچ که نیاز به سطح آن پوشش داده شده و پس از چاپ اگر یک جسم قوی مورد نیاز است. با این حال، PROJET 4500 از سیستم های ۳D ایجاد اشیاء کامل رنگ از پودر پلاستیک با دوام.

با این حال دیگر چسب سخت افزار رفتن جهش می توانید اشیاء را چسبیده به هم شن و ماسه و یا فلزات پودر ساخت. که در آن یک چسب بر روی شن و ماسه اسپری، هدف نهایی به عنوان یک قالب ریخته شن و ماسه و یا الگو، که به فلز مذاب ریخته شده است استفاده می شود. هنگامی که فلز جامد سرد شده، شن و ماسه و سپس دور شکسته شده است.
چسب رفتن جهش
چسب چاپ رفتن جهش های فلزی توسط یک شرکت به نام ExOne (که همچنین پرینترهای ۳D که چسب قالب جت بازیگران شن و ماسه را) را توسعه داده است. در اینجا یک لایه از برنز، فولاد ضد زنگ و یا پودر اینکونل است گذاشته و یک سر چاپ حرکت می کند در سراسر آن به صورت انتخابی در محلول چسب اسپری. لامپ گرمایش سپس خشک لایه، یک لایه تازه از پودر روی آن نورد، و این روند تکرار می شود. هنگامی که تمام لایه های خروجی ما، جسم سپس در فر قرار داده تا به طور کامل درمان چسب.

در این مرحله جسم هنوز هم بسیار شکننده است، اما در یک کوره که در آن با پودر فلز اضافی تزریق قرار داده است. نتیجه نهایی یک جسم بسیار سخت است که حداقل ۹۹٫۹ درصد فلز جامد است. شما می توانید نتایج این فرآیند شگفت انگیز در من ویدیو آنلاین چاپ ۳D را ببینید.

همجوشی تخت پودر

پرینت سه بعدی ۳d print فیلامنت سفارش آنلاین مدلسازی

همجوشی تخت پودر با استفاده از لیزر، پرتو الکترونی یا منبع حرارتی دیگر به صورت انتخابی ترکیب لایه پودر پی در پی. فن آوری می رود توسط بسیاری از نام های بزرگ اختصاصی، از جمله ‘پخت لیزر (LS)،’ پخت لیزر انتخابی (SLS) مستقیم پخت لیزر فلزی (DMLS)، ‘پخت حرارت انتخابی “(SHS)، laserCUSING و پرتو الکترونی ذوب (EBM). مواد ساخت از پلاستیک – مانند نایلون – به فلزات که شامل آلومینیوم، مس، فولاد، آلیاژهای نیکل، کروم و کبالت، آهن، تیتانیوم و کارایی بالا آلیاژهای اینکونل. همچنین ممکن است برای ایجاد اشیاء با استفاده از مواد کامپوزیت جدید مانند ‘alumide’، که یک ترکیب پودر نایلون و آلومینیوم.
همجوشی تخت پودر
همجوشی تخت پودر در حال حاضر هر دو گران و پیچیده به استاد است. با این حال، این فن آوری است که شروع به استفاده می شود برای تولید با کیفیت بسیار بالا قطعات صنعتی، از جمله انژکتور و دیگر اجزای هوا فضا و موشک. این نیز در حال حاضر امکان تولید قطعات فلزی کوچک در دسکتاپ با استفاده از یک Realizer SLM 50 پودر فیوژن تخت چاپگر ۳D.
Realizer SLM 50
انتقال انرژی به کارگردانی

کارگردان انتقال انرژی با استفاده از لیزر یا منبع حرارتی دیگر به ترکیب مواد ساخت پودر آن است که به سپرده خواهد شد. بر خلاف در ترکیب پودر تخت، در اینجا مواد ساخت پودر از یک نازل به یک لیزر توان بالا و یا پرتو الکترونی که فیوز به فلز جامد سپرده خواهد شد. مواد ساخت شامل فولاد، مس، نیکل و تیتانیوم. همچنین این تکنولوژی منحصر به فرد که در آن می توان استفاده کرد نه تنها برای ایجاد قطعات جدید، بلکه به ترکیب فلز تماس به قطعات موجود، مانند پره های توربین فرسوده و یا در غیر این صورت آسیب دیده است. متاسفانه من این تکنولوژی یا خروجی خود را قبل از یک دوربین به حال هرگز، و بنابراین می تواند یک عکس را شامل نمی شود.

ورق ورقه ورقه

ورق ورقه ورقه چوب را ورق کاغذ برش، پلاستیک یا فلز. به عنوان مثال، پرینتر های ۳D تولید شده توسط MCOR ایجاد خروجی خود را از بند استاندارد کاغذ کپی که همچنین می تواند با جوهر رنگ اسپری می شود برای ایجاد مدل های رنگ فوق العاده دقیق، مانند کاسه میوه زیر نشان داده شده. در همین حال، Fabrisonic استفاده از یک فرآیند جوشکاری مافوق صوت برای ساخت اشیاء از ورق فویل فلزی.
ورق ورقه ورقه

محدوده از برنامه های کاربردی

صنعت چاپ ۳D در حال حاضر در خدمت چهار بخش بازار کاملا متمایز، که همه در مراحل مختلف بلوغ هستند. همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده من، بازار بالغ ترین برای چاپ ۳D شامل ساخت نمونه های اولیه. بعد، و در حال رشد بسیار سریع، ما باید استفاده از پرینتر ۳D برای ساخت قالب و قالب دیگر که از آن محصولات نهایی ساخته شده است. بعد از این می آید تولید مستقیم دیجیتال (DDM) – یا به عبارت دیگر، استفاده از پرینتر های ۳D را به محصولات نهایی و یا قطعات آن. و در نهایت ما باید بازار بسیار جدید برای ساخت شخصی است.

اکستروژن مواد

اکستروژن مواد با استفاده از یک نازل برای اکسترود مواد نیمه مایع به ایجاد لایه های شی پی در پی. ترین معمولا، مواد ساخت یک گرمانرم مانند اکریلنیتریل استایرن بوتادین (ABS)، پلی کربنات (PC)، نایلون، یا پلیلاکتیک اسید bioplastic (PLA) است. هر چه مواد استفاده می شود، آن است که معمولا به یک سر چاپ به عنوان یک جامد، رشته نازک یا رشته این است که پس از آن به حالت مذاب گرم تحویل داده است.

امروز، اکستروژن مواد رایج ترین فرآیند چاپ ۳D است. فن آوری توسط اسکات Crump در ۱۹۸۸، که راه اندازی یک شرکت به نام Stratasys برای تجاری اختراع خود اختراع شد. Crump به انتخاب به نام تکنولوژی “ذوب مدل سازی رسوب ‘یا’ FDM، و به ثبت رساند و این شرایط مارک. از این رو، در حالی که بسیاری از مردم استفاده از عبارت ‘FDM “برای اشاره به این نوع از چاپ ۳D، تنها Stratasys واقع باعث می شود پرینتر FDM 3D. تولید کنندگان دیگر به همین روند به عنوان “اکستروژن گرمانرم ‘،’ چاپ جت های پلاستیکی (PJP)،” روش رشته ذوب (FFM) یا “ذوب ساخت رشته (FFF) مراجعه کنید.

مواد مصرف کننده پرینتر ۳D اکستروژن هم اکنون می توانید برای چند صد دلار خریداری کرد. در انتهای دیگر این طیف، بالا پایان ماشین آلات صنعتی – مانند ۹۰۰mc سیستم تولید ۳D Stratasys – صدها نفر هزینه هزاران دلار و می تواند اشیاء نهایی با کیفیت قابل مقایسه با قطعات قالبگیری تزریقی تولید می کنند. برخی از چاپگرها بسیار بزرگ ۳D است که اکسترود گرمانرم، از جمله نوشته یکی از بزرگ و منطقه بزرگ ساخت افزودنی و ماشین آلات (بام) از Cincinati گنجانیده در حال حاضر نیز وجود دارد. در حالت دوم به اندازه کافی بزرگ برای ساخت شاسی و بدنه یک ماشین اندازه کامل است.
اکستروژن مواد
علاوه بر این به گرمانرم خالص، تعداد روز افزونی از کامپوزیت گرمانرم است که می تواند ۳D چاپ، از جمله گرمانرم مخلوط با فلزات، فیبر کربن و نانو لوله های کربنی وجود دارد. همانطور که در زیر نشان داده شده است، آن را نیز ممکن است به مادی بتن اکسترود، خاک رس و بسیاری از انواع مختلف مواد غذایی است.
۳DP رس و مواد غذایی
photopolymerization مالیات بر ارزش افزوده

photopolymerization مالیات بر ارزش افزوده با استفاده از لیزر و یا دیگر منبع نور برای تحکیم لایه های شی های پی در پی بر روی سطح یا پایه ای از مالیات بر ارزش افزوده از فتوپلیمر مایع است. اولین چاپگر ۳D تجاری در یک روش مالیات بر ارزش افزوده photopolymerization به نام “استریولیتوگرافی، استوار بود. این توسط چارلز هال در سال ۱۹۸۴، که بعد از آن تاسیس سیستم های ۳D اختراع شد.

پرینت سه بعدی ۳d print فیلامنت سفارش آنلاین مدلسازی

Stereolithographic چاپگر ۳D (شناخته شده به عنوان SLA ها) درست در زیر سطح از مالیات بر ارزش افزوده از فتوپلیمر مایع موقعیت یک پلت فرم سوراخ شده است. پرتو لیزر UV سپس آثار تکه اول از یک شی بر روی سطح این مایع، باعث یک لایه بسیار نازک از فتوپلیمر به سخت شدن. پلت فرم سوراخ شده است پس از آن بسیار اندکی کاهش و روند تکرار تا زمانی که یک شی کامل است چاپ شده است.

یکی دیگر از تکنولوژی مالیات بر ارزش افزوده photopolymerization ‘طرح DLP است. این با استفاده از یک پروژکتور برای تحکیم لایه های شی یکی از کامل مقطع در یک زمان. یکی از تولید کنندگان پیشرو از این نوع چاپگر ۳D EnvisionTEC است.

مالیات بر ارزش افزوده photopolymerization پرینتر های ۳D با توجه به هزینه رزین فتوپلیمر خود را گران به اجرا هستند، اما ارائه قطعنامه بسیار بالا و ارائه کیفیت سطح عالی. تا چند سال پیش، مالیات بر ارزش افزوده photopolymerization چاپگر ۳D خود را بسیار گران باقی مانده است. با این حال، در حال حاضر چند تولید کنندگان وجود دارد – از جمله FormLabs و Photocentric 3D – که ارائه این نوع از سخت افزار برای چند هزار یا حتی چند صد دلار است.
مالیات بر ارزش افزوده Photopolymerization
رفتن جهش مواد

رفتن جهش مواد با استفاده از یک سر چاپ به اسپری لایه مایع که معمولا پس از قرار گرفتن در معرض نور UV جامد در میآید. این ارائه می دهد دوباره با وضوح بسیار بالا چاپ ۳D، و حتی قادر به تولید چند رنگ و خروجی چند ماده با اسپری چند مواد مختلف از سر چاپ چند نازل در ترکیبات مختلفی است.

آخرین ماده رفتن جهش چاپگر ۳D از Stratasys – در J750 – می تواند اشیاء از شش ماده مختلف (هر دو سفت و سخت و انعطاف پذیر) در تا ۳۶۰،۰۰۰ رنگ، و با ۰٫۰۱۴ میلی متر (۱۴ میکرون) با وضوح لایه ساخت. رفتن جهش مواد یک تکنولوژی چاپ ۳D همچنان گران است، اما به عنوان تصاویر زیر نشان می دهد، نتایج آن می تواند دیدنی و جذاب.
مواد رفتن جهش
در آینده نزدیک، یک ماده رفتن جهش تکنولوژی جدید به نام ‘نانوذرات رفتن جهش (NPJ) است که به علت در بازار است. طراحی و توسعه توسط Xjet (کسی که مواد بالا رفتن جهش تکنولوژی در حال حاضر توسط Stratasys متعلق به)، این جت نانوذرات فلزی جامد در یک سیستم تعلیق مایع، به طوری که اجازه می دهد تکنولوژی جوهر افشان سبک به طور مستقیم چاپ ۳D قطعات فلزی بسیار دقیق.

چاپگر 3D، صد بار سریعتر از چاپگرهای استاندارد چاپ می‌کند.

پرینت سه بعدی ۳d print فیلامنت سفارش آنلاین مدلسازی