چاپگر 3D ، صد بار سریعتر از چاپگرهای استاندارد چاپ می‌کند!

چاپ سریعتر

چاپ سریعتر با چاپگر 3D با استفاده از 2 لیزر و یک جای رزین چاپ 100 بار چاپ سریعتر از چاپگرهای فعلی چاپ خواهند کرد.

از زمان معرفی آنها، چاپ 3D وعده داده تا تولیدی فوق العاده کارآمد و به موقعی را در مقیاس کوچک ارائه کند، اما به دلیل کاربرد گسترده آن عقب مانده است.

تکنیک جدیدی که در دانشگاه میشیگان ارائه شده است، وعده داده که طرح‌های پیچیده را 100 بار سریع‌تر از چاپگرهای فعلی چاپ کند. احتمالا درهایی برای استفاده گسترده‌تر از آنها باز خواهد شد.

چاپگرهای 3D چگونه کار می‌کنند؟

نحوه کار چاپگرهای 3D به این صورت است که با خواندن فایل یک مدل 3D آن را مدل با قرار دادن رزین در خطوط کوچک بازسازی  می‌کند. لایه ها روی هم قرار می‌گیرند، یکی روی دیگری، تا زمانیکه مدل ساخته شود.

با این حال، مدل بزرگتر، زمان بیشتری را صرف این فرآیند می کند، به طور مداوم و به عنوان مدل گسترده و رشد می‌کند.

علاوه بر این، اگر شما نیاز به تولید نسخه های بسیاری از 3D داشته باشید، همانطور که برای تولید در مقیاس کوچک نیز نیاز دارید، به دستگاه‌های بیشتری نیاز خواهید داشت، که اغلب می‌توانند بیش از صدها بار از یک مورد را چاپ کنند.

این روش تنها کمی بهتر از فرآیندهای تولید سنتی است و بنابراین صنعت انگیزه زیادی برای چاپ 3D در مقیاس بزرگ ندارد.

غلبه بر موانع زمانی

به نظر نمی‌رسد که انگیزه‌ای برای استفاده چاپ 3D در تولید وجود داشته باشد. برای ساختن کارهایی که نیاز به کمتر از 10،000 نسخه از یک آیتم دارند، چاپ 3D می‌تواند یک پیشرفت بزرگی در ایجاد قالب‌های خاص باشد که می‌تواند هزینه ای بالغ بر 10،000 دلار داشته باشد.

چاپگرهای 3D برای محصولاتی که نیاز دارند تا ظرف یک یا دو هفته اجرا شوند مناسب هستند، و چاپگرهای 3D نمی‌توانند این سفارشات را بدون هزینه انجام دهند.

طبق گفته استاد مهندسی شیمی دانشگاه میشیگان ، تیموتی اسکات، “با استفاده از رویکردهای معمولی، این کار واقعا قابل دستیابی نیست مگر اینکه شما صدها دستگاه داشته باشید.”

اسکات، همراه با مارک برنز، T.C. چانگ استاد مهندسی در دانشگاه میشیگان، یک تکنیک جدید برای چاپ 3D را ایجاد کردند که به دنبال غلبه بر این مانع زمانی است. رویکرد آنها نتایج باور نکردنی به همراه داشته است، که باعث افزایش سرعت تولید 100 برابر تکنیک‌های چاپ 3D میشود.

یک راه حل چاپ خمره‌ای برای چالش زمان

برنز و اسکات کار بسیار متفاوتی از تکنیک‌های چاپ سنتی را برای رسیدن به نتایج‌شان امتحان کردند. به جای اینکه یک محصول خطی از یک رزین را در یک زمان زیر چاپ قرار دهند، از یک جفت لیزر برای خنک کردن رزین مایع در یک مخزن خمره‌ای شکل استفاده کردند که  برای فایل 3D تعبیه شده بود .

لیزر قادر به کنترل جاییکه رزین مایع در آن باقی می‌ماند و جاییکه سخت می‌شود است، به آنها اجازه می‌دهد تا اشکال پیچیده، از جمله یک قایق اسباب بازی، بلوک با حرف M حک شده، و یک شبکه را ایجاد کنند.

استفاده از لیزر برای چاپ دقیقا همان چیزی که مورد نیاز است و کار کوچکی نبود. تلاش‌های اولیه باعث خنثی شدن زودرس رزین در خمره می‌شود، که جایی است که در آن لیزر اولین بار با رزین تماس برقرار می‌کند.

کنترل دقیق‌تر با لیزر بیشتر

طی تلاش‌های اولیه که تنها از یک لیزر استفاده کردند، بنابراین برنز و اسکات سعی کردند لیزر دیگری را با استفاده از طول موج‌های مختلف برای کنترل میزان جریان رزین و کنترل 3D پس از سخت شدن رزین خمره، را بدست آورند، در حالیکه روش‌های قبلی چاپ محدود به یک صفحه 2D بودند.

برنز گفت: “این یکی از اولین چاپگرهای واقعی 3D است که تاکنون ساخته شده است.”

اختراعاتی برای استفاده از تکنیک‌های مختلف، ثبت شده است و اسکات بر اساس کار خود برنامه‌ریزی تجاری را انجام می‌دهد.

بخش صنعتی مرکز طراحی و مهندسی معکوس در زمینه های مهندسی معکوس،پرینت سه بعدی، اسکن سه بعدی فعال است،برای ثبت درخواست های خود در این موارد کیلک کنید.