چرا باید دوره ابزارشناسی را شرکت کنیم؟

ابزار شناسی چیست و چه کاربردی برای صنعت گران داردابزار شناسی شاخه از علم فنی و تخصصی ،چگونه به کارگیری از ابزارهای گوناگون در صنعت های مختلف می پردازد
اوپراتور ها و مهندسین برای پایین اوردن هزینه تعمیر و نگه داری ماشین الات و کم کردن هزینه های خرید ابزار های مختلف برای کارهای گوناگون همیشه در تلاشند
در حین براده برداری با صرف حداقل زمان، حداقل مصرف ابزار ،کمترین فشار به قطعه و ماشین آلات بیشترین حجم براده برداری را انجام دهندو به درستی میدانیم ماشین کاری ما زمانی به نقطه بهینه میرسد و از نظر اقتصادی به صرفه تر می شود که با رعایت اصول مهندسی و دقیق، حجم براده برداری در واحد زمان را افزایش دهیم.
و این امر منوط به این موضوع می شود ، که ما متد های بهینه سازی براده برداری در ماشین کاری را از طریق شناخت صحیح از ابزار و دنیای پیچیده ی ابزار های براده برداری به کار ببریم .
مسلما اطلاعات و داده های برشی انواع فولادها و فلزات ، الیاژ و سوپر الیاژ ها و همچنین مواد مصنوعیی ( مثل تفلون و …..)
با یکدیگر کاملا متفاوت است، چرا که هرکدام در مقابل براده برداری و اعمال تنش حرارتی و برشی رفتار مختص خود را بروز می‌دهند.
بنابراین اموزش این دوره به شما کمک میکند تا بتواند انتخاب درستی از ابزار برای براده برداری با توجه به قطعه مبنا داشته باشید.
لازم به ذکر است در این دوره حتی شما میتوانید با یادگیری بعضی فنون تجربی ابزارهای استوک خود را هم در جریان براده برداری به کار ببرید که از نظر هزینه برای شما بسیار مقرون به صرفه می باشد.

سرفصل های این دوره:

  1. مواد تشکیل دهند ابزار، موارد استفاده، تفاوت ها و کاربرد ها
  2. سیستم های ابزار گیر (TOOL HOLDIND SISTEM)
  3. کد شناسایی ISO ابزارهای تراشکاری و فرز کاری، نحوه انتخاب ابزار در عملیات تراشکاری (نکات فنی و اقتصادی)
  4. فرز کاری با هولدرهای الماسه تعویض شو و استراتژی های MILLING
  5. فرزکاری با ابزارهای SOLID
  6. سوراخکاری(MILLING)
  7. قلاویز کاری(TAPING)
  8. بورینگ(BORING)
  9. اطلاعات تکمیلی شامل: اقتصاد ابزار، بهره وری تولید، نگهداری ابزار و آشنایی با نرم افزار های مربوطه

کارشناس ابزار

امروزه یکی از نیازهای بازار کار کارشناسی ابزار می باشد.

با توجه به افزایش قیمت ابزارها و دستگاه ها شرکت ها، کارگاه ها و کارخانه جات جهت جلوگیری از آسیب به ابزار و دستگاه ها و همچنین کاهش هزینه های تولید به نیروهای متخصص نیاز دارند.

یک کارشناس ابزار می تواند با کارشناسی برای تولید یک قطعه از هزینه های سربار و اضافی جلوگیری کند. به همین دلیل این شغل امروزه بیشتر از قبل مورد توجه صنعتگران می باشد

https://www.aparat.com/v/QigHF
نظرسنجی ازکلاس ابزارشناسی