خدمات اسکن سه بعدی (3D Scan)

مرکز طراحی و مهندسی معکوس برترین ارائه دهنده خدمات ابعاد برداری اپتیکال بوده و با بهره گیری از پیشرفته ترین دیجیتایزرهای صنعتی و OCMM های اپتیکال شرکت GOM آلمان (www.gom.com) خدمات اسکن سه بعدی و ابعاد برداری را بدون محدودیت در جنس مواد ، ابعاد و اندازه به مجموعه های صنعتی ارائه مینماید.با اسکن سه بعدی می توانیم به دقت، سرعت و قابلیت اطمینان بیشتری برای پروژه های حیاتی در مقایسه با سایر روش های بازرسی دست یابیم.

خدمات اسکن سه بعدی

اسکن سه بعدی (3D Scan) چیست ؟

اسکنرهای سه بعدی

اسکنر سه بعدی ابزاری است که به کمک آن می توان اطلاعاتی را از شکل ظاهری و نمای خارجی یک قطعه بدست آورد . این تکنولوژی یکی از سریعترین و ساده ترین راه های دریافت اطلاعات از فرم و شکل یک قطعه است .اطلاعات اسکن سه بعدی در نهایت تبدیل به مدل سه بعدی از قطعه مورد نظر میشود . روش های مختلفی برای ساخت اسکنر های سه بعدی وجود دارد.  هر یک از روش ها مزیت ها ، معایب ،  هزینه  و محدودیت های  مربوط به خودش را دارد. بسیاری از این محدودیت ها مربوط به ویژگی های قطعاتی هستند که اسکن سه بعدی میشوند .

بخش زیادی از این محدودیت ها تا به حال برطرف شده اند اما بخش دیگری از آن ها در حال حاضر نیز وجود دارند. به طورمثال ، در تکنولوژی نوری ممکن است قطعات و تجهیزات با سطح صیقلی ، شفاف و آیینه ای با مشکلاتی روبرو شود، که برای رفع این مشکل از پودر اکسید تیتانیوم استفاده میکنند.

مزایای استفاده از اسکنر سه بعدی غیر تماسی:
  • بهترین و سریعترین راه برای رسیدن به فایل سه بعدی قطعات پیچیده با دقت بالا
  • سریعترین روش مهندسی معکوس
  • کاهش زمان و هزینه ها
  • دقت بالا (۱۰-۵ میکرون)
  • ابعاد برداری قطعات غیر صلب (لاستیک، اسفنج و …)
  • امکان مقایسه ابعادی و هندسی قطعات ساخته شده با مدل اصلی CKD

در فیلم زیر میتوانید با روش کار اسکنرهای سه بعدی (3D Scan) و کنترل و بازرسی قطعات صنعتی آشنا شوید.

فیلم عملکرد اسکنر سه بعدی و بازرسی قطعه: