دوره کتیا assembly process

سرفصل دوره کتیا Assemly در یک نگاهمحیط های دوره کتیا Assembly

دوره Assemly در مدت زمان 20 ساعت آموزش داده خواهد شد. دو جلسه ی ابتدایی این دوره به آموزش محیط DMU Kinematics اختصاص دارد. در این محیط میتوان برای یک مجموعه مونتاژی، قیدهای حرکتی تعیین کرد و با صفر کردن درجات آزادی (DOF) تک تک قطعات، یک مکانیزم برای مجموعه طراحی نمود. سپس میتوان حرکت مجموعه را توسط شبیه ساز مخصوص این محیط مشاهده کرد و دیاگرام های آنالیزحرکتی را بررسی کرد.

طراحی مکانیزم ویلچر تخت شونده با کتیا

جلسه سوم به آموزش طراحی ارگونومیک اختصاص دارد. در این جلسه داوطلبان با محیط Ergonomic Design کتیا آشنا خواهند شد و یاد می گیرند که چگونه طراحی های خود را با توانایی های بدن انسان سازگار کنند. در این جلسه نحوه فراخوانی نمونه انسانی(Dommy) با ویژگی های فیزیکی مدنظر به محیط کاری نرم افزار آموزش داده خواهد شد و درکنار دستگاه یا قطعه طراحی شده قرا خواهد گرفت. همچنین مسائلی چون زاویه دید، راحتی بدن، دسترسی آسان و …. براساس نمونه انسانیِ مدنظر بررسی خواهد شد.

نمایی از محیط ارگرنومی کتیا

در جلسه چهارم آموزش انیمیشن سازی و ساخت کلیپ توسط دو محیط DMU Fitting و Photo Studio به داوطلبان آموزش داده خواهد شد. از این محیط ها برای ساخت کلیپ های نحوه ی مونتاژ و دمونتاژ محصول یا معرفی محصول و یا نمایش مکانیزم حرکتی به صورت کلیپ استفاده می شود.

نمایش مکانیزم حرکتی ویلچر تخت شونده در حالت های مختلف

در جلسه ی پایانی نرم افزار های Pro Show و 3DXML برای داوطلبان نصب می شود و نحوه کار با آن ها بیان می گردد. از نرم افزار Pro Show برای تبدیل عکس های رندر شده توسط کتیا به انیمیشن استفاده می شود. همچنین نرم افزار 3DXML برای پرزنت آسان و معرفی محصولات طراحی شده در نرم افزار کتیا به کار می رود. همچنین در این جلسه نحوه کار به صورت Table Design و ارتباط دادن مدل های کتیایی با اکسل ( Excel) آموزش داده می شود. مزیت این روش در این است که تمام پارامترهای طراحی یک مدل را می توان با اعداد سلول های یک فایل اکسل لینک کرد و سپس با هربار تغییر در اعداد این سلول ها ، مدل کتیایی به صورت خودکار با این اعداد منطبق خواهد شد. 

برخی پروژه های انجام شده توسط دانش آموختگان این دوره در مرکز مهندسی معکوس:

سرفصل های دوره:

در دوره کتیا assmbly process می‌آموزید :

  1. DMU kinematics
  2. DMU Fitting
  3. Ergonomic Design
  4. Photo Studio
  5. ۳DXML Pleyer
  6. اموزش نصب واستفاده ازcatia help
  7. آموزش نحوه کار با ابزارهای اندازه گیری (کولیس، میکرومتر و…)

برای مشاهده ویدیو های بیشتر کتیا assmbly process  به صفحه ی آپارات ما بپیوندید .