6 نکته طلایی برای همه مهندسان

در هر رشته مهندس ای، چیزهایی هستند که هر مهندس باید بداند تا موفق شود. در اینجا 6 مورد برتر آورده شده‌اند!

در هر کدام از زمینه‌های تخصصی، برای خودشان موارد خاصی وجود دارد که هر مهندس باید بداند تا برای شغل خود مناسب باشد. تمام آن زمانی را که صرف مطالعه این موضوع می‌کنید شما را برای بسیاری از وظایف مطمئن آماده می‌کند. با این حال، برخی از مهارت‌ها به طور طبیعی به وجود می‌آیند.

تعداد زیادی از کتاب‌ها و مجموعه ویدئویی‌های آنلاین وجود دارند که به ما آموزش می‌دهند که چگونه یک مهندس باشیم. در حالیکه شما ممکن است زبان فنی، تاریخ حرفه‌ و همچنین تکنولوژی و محصولات عمومی مورد استفاده را بیاموزید. اما ممکن است نتوانیدخود را برای موقعیت خاصی آماده کنید.

در اینجا 6 موردی که هر مهندس خوبی باید بداند، آورده شده است…

1.زمان خود را به صورت موثری مدیریت کنید!

یک مهندس وظیفه‌ای چندگانه دارد. اگر شما قادر به مدیریت موثری در زمان خود نیستید، همه چیز به زودی فرو می‌پاشد. گاهی اوقات ایجاد لیست‌ها و برنامه ریزی روزانه‌تان به شما کمک می‌کند تا بار کاری خود را سازماندهی کنید. هنگامیکه مهارت‌های مدیریت زمان را توسعه دهید شگفت زده خواهید شد که چقدر وقت آزاد برای شما باقی می‌ماند. چیز دیگری که باید در نظر بگیریم، در حالی که چند وظیفه مهم است، شما نباید همه را با هم انجام دهید.

سعی کنید یکی از پروژه‌ها را به اتمام برسانید و تنها پس از پایان آن، پروژه جدیدی را شروع کنید. زیرا به طور همزمان انجام دادن آنها نیاز به تمرکز بیشتری برای انجام چندین مورد کاملا متفاوت دارد. پیدا کردن راهی برای از بین بردن تمام عادت‌ها و شیوه‌های که شما بیش از حد هزینه می‌کنید، دشوار است. اما به شما این امکان را می‌دهد که کارآمدتر باشید.

2.مهارت‌های پایه را تمرین کنید حتی اگر به آنها نیازی ندارید…

اکثر دوره‌های مهندسی، دانش پایه‌ای از مهارت‌های مورد نیاز برای یک مهندس موفق را آموزش می‌دهند. حتی اگر معادلات پیچیده را هر روزه انجام ندهید، مهم است که یک دانش کاری را حفظ کنید. در طول شغل‌های خود، مهندسان اغلب با وظایف مختلفی که خارج از منطقه آنها قرار دارند، به چالش کشیده می‌شوند. در حالی که این یک امتحان عالی است، اکثر آنها قادر به بازگشت به فرمول های اولیه نیستند و شکست می‌خورند. در نظر داشته باشید که تقریبا هر علم مهندسی مبتنی بر ریاضیات و فیزیک است. به همین ترتیب، تجارب زمانی حافظه شما برای انجام کار به زمانی کلیدی نیاز دارد. خوشبختانه برای شما، بسیاری از منابع وب وجود دارند که می‌توانید هر زمان که بخواهید بخوانید یا دانلود کنید!

3.متخلف نباشید، اما مطمئن باشید 🙂

بعضی از مردم فکر می‌کنند که داشتن یک مهندس به آنها این حق را می‌دهد که بسیار مغرور باشند، زیرا به نظر آنها باهوش هستند. با این حال، بهترین راه برای اثبات این است که به خوبی تحت فشار و همچنین در حال توسعه مهارت‌های حل مسائل عملی قرار بگیرند. استرس برای مسائل مهندسی اجتناب ناپذیر است. بنابراین، اگر می‌خواهید یک مهندس موفق باشید، باید به مهارت‌های تصمیم گیری خود اعتماد داشته باشید. این به خصوص اگر شما بخشی از یک تیم بزرگ یا یک شرکت باشید بسیار مهم است. حتی اگر شما کارفرما هستید، تردید می‌تواند اصطکاک ناخوشایندی را ایجاد کند و در بین کارکنان‌تان بیگانه باشید.

4.سایر رشته‌های مهندسی را درک کنید…

هر کدام از زمینه‌هایی که در آن کار می‌کنید، مهم است که دانش پایه‌ای آنچه که دیگر مهندسان انجام می‌دهند نیز حفظ شود. هنگامی که پروژه‌های همکاری یا تحقیقات بین رشته‌ای انجام می‌شوند، یک دیدگاه وسیع همیشه مفید خواهد بود. توانایی همکاری با همکارانی خارج از حوزه شما، شما را به سطح بالاتری خواهد برد تا یک مهندس خوب شوید. به عنوان مثال، حتی اگر شما آموزش مکانیکی دیده باشید، ممکن است دوره‌ای از مهندسی برق نیز برای حرفه شما عالی باشد. فناوری‌های جدید و توسعه مداوم باید همیشه در بالای لیست شما باشد.

5.ارائه سخنرانی های خوب…!

با توجه به پیچیدگی فناوری‌ها و سیستم‌های مهندسی، شما باید بتوانید آنها را برای مخاطبان بزرگ توضیح دهید. بسیاری از مهندسان شناخته شده درونگرا هستند، اما ارائه مهارت‌های مهندسی موفق بسیار مهم هستند. با توجه به طبیعت درونی خود، الن ماسک همیشه با سخنرانی در عموم مقابله کرده است. با این حال، مانند هر مهارت دیگر، هرچه بیشتر شما تعاملات اجتماعی را تمرین کنید، بهتر می‌توانید به مدارج بالاتر برسید.

بهترین راه برای شروع این است که با خدمات مشتریان خود به طور مستقیم صحبت کنید. در طول جلسات تیم خود حضور داشته باشید و هنگام بحث در مورد یک مشکل آن را بازتر کنید. با استفاده از این سیستم ساده، شما در موقعیت‌های استرس زا و در مقابل یک گروه بزرگتر از افراد، مطمئن خواهید بود. هنگامی که آماده باشید، شروع به سخنرانی در مقابل یک گروه کوچکتر از مردم کنید، بسپس رای هر نوع سخنرانی بدون در نظر گرفتن تعداد افراد در جمعیت، آماده خواهید بود.

6.خطر و پاداش

امروزه کار یک مهندس مدرن ده برابر پیچیده‌تر شده است. نه تنها شما نیاز دارید که یک فرآیند فنی را تمام کنید، بلکه باید ببینید آیا سودآور خواهد بود یا خیر. هنگام تصمیم‌گیری مهم، مهندسان باید بتوانند خطرات و پاداش‌های واقعی پروژه‌ها را محاسبه کنند. این که آیا شما طراحی یک ساختار برجسته و یا یک محصول خاص را انجام می‌دهید، همیشه با نتایج ناخواسته‌ای روبرو خواهید بود. مهم است که این مسائل را تشخیص دهیم و تصمیم بگیریم که آیا ارزش خطر کردن دارد یا نه. مانند هر چیز دیگری در زندگی، شما باید فرصت‌های مناسب را جستجو کنید. هنگامی که شما تمام اطلاعات و ارقام پیش بینی شده را بررسی می‌کنید، می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا کار بر روی موردی را انجام دهید یا نه.

بزرگترین مسئله‌ای که شما به عنوان یک مهندس دارید چیست؟ لطفا آن را در بخش نظر زیر به اشتراک بگذارید!

با 10 اپ کاربردی مهندسی آشنا شوید و پیشی بگیرید….!

بخش صنعتی مرکز طراحی و مهندسی معکوس در زمینه های مهندسی معکوس،پرینت سه بعدی، اسکن سه بعدی فعال است،برای ثبت درخواست های خود در این موارد کیلک کنید.