نازل در پرینت سه بعدی

پرینت ۳dچیست؟

پرینت ۳D و یا تولید افزودنی به فرآیند تبدیل سه بعدی اجسام جامد را از یک فایل دیجیتال است.

ایجاد یک شی ۳D چاپ بدست آمده است با استفاده از فرآیندهای افزودنی. در یک روند افزودنی یک جسم توسط گذاشتن لایه های متوالی از مواد تا زمانی که شی ایجاد شده ایجاد شده است. هر کدام از این لایه ها را می توان به عنوان یک افقی مقطع نازک از جسم نهایی دیده می شود.

چگونه کار می کند چاپ ۳D؟

این همه با ساخت یک طراحی مجازی از جسم شما می خواهید برای ایجاد شروع می شود. این طراحی مجازی یک فایل CAD (طراحی به کمک کامپیوتر) است به عنوان مثال. این فایل CAD ایجاد شده با استفاده نرم افزار مدل سازی ۳D و یا با یک اسکنر ۳D (برای کپی کردن یک شی موجود). یک اسکنر ۳D می توانید یک کپی دیجیتال ۳D از یک شی است.

اسکنر ۳D
اسکنر ۳D استفاده از فن آوری های مختلف برای تولید یک مدل ۳D. مثال: زمان از پرواز، ساختار / نور مدوله شده، اسکنن حجمی و بسیاری دیگر.

به تازگی، شرکت هایی مانند مایکروسافت و گوگل را فعال کنید سخت افزار خود را به انجام اسکن ۳D، برای کینکت به عنوان مثال مایکروسافت. در آینده نزدیک دیجیتالیشدن اشیاء واقعی را به مدل های ۳D تبدیل خواهد شد به آسانی به عنوان گرفتن یک عکس. در نسخه های آینده گوشی های هوشمند احتمالا اسکنر ۳D خواهد یکپارچه شده است.
در حال حاضر، قیمت اسکنر ۳D از دستگاه های صنعتی حرفه ای گران قیمت ۳۰ $ اسکنر DIYY هر کسی می تواند در خانه را.

نرم افزار مدل سازی ۳D

نرم افزار مدل سازی ۳D نیز در اشکال مختلف می آید. این نرم افزار صنعتی درجه است که هزینه های هزاران نفر در سال بهه ازای هر مجوز، اما همچنین رایگان نرم افزار منبع باز، مانند بلندر، به عنوان مثال وجود دارد. شما می توانید برخی از آموزش های ویدئویی مبتدی در صفحه آموزش بلندر ما پیدا کنید.

زمانی که شما یک مبتدی و مقدار گزینه های یک کمی خسته، توصیه می کنیم با Tinkercad شروع می شود. Tinkercad دارای یک نسخه رایگان و آن را در مرورگر هایی که از WebGL پشتیبانی کار می کند، به عنوان مثال گوگل کروم. آنها را درس مبتدی و ساخته شده در گزینه ای برای دریافت شی خود را از طریق سرویس های مختلف چاپ ۳D چاپ شده است.

هنگامی که شما یک مدل ۳D، گام بعدی این است برای آن آماده به منظور آن را قابل چاپ ۳D کنند.

از مدل ۳D برای چاپگر ۳D

شما باید برای آماده سازی یک مدل ۳D قبل از آن آماده می شود ۳D چاپ شده است. این چیزی است که آنها برش پاسخ. برش تقسیم یک مدل ۳D به صدها یا هزاران لایه های افقی و نیاز به با نرم افزار انجام می شود.
گاهی اوقات یک مدل ۳D می تواند از درون نرم افزار کاربردی مدل سازی ۳D قطعه قطعه. همچنین ممکن است که شما مجبورر به استفاده از یک ابزار برش خاصی برای یک چاپگر ۳D است.

هنگامی که مدل ۳D قطعه قطعه شده است، شما آماده برای آن را به چاپگر ۳D شما می باشد. این را می توان از طریق USB، SD و یا وای فای انجام می شود. واقعا در مورد آنچه نام تجاری و نوع ۳D پرینتر شما بستگی دارد.
هنگامی که یک فایل در یک چاپگر ۳D آپلود، شی آماده به ۳D لایه چاپ شده توسط لایه است. چاپگر ۳D می خواند به هر تکهه (تصویر ۲D) و یک شیء سه بعدی ایجاد می کند.

شروع کار با چاپ ۳D

شروع کار با چاپ ۳D معنی از خود بپرسید آنچه شما می خواهم برای شروع یادگیری. آیا شما در سخت افزار علاقه مند، و یا می خواهید به تمرکز بر ایجاد اشیاء.
ما یک پرینتر ۳D برای مبتدیان خریداران ایجاد کرده اید راهنمایی برای کمک به شما تصمیم می گیرید اگر شما باید یک چاپگرر پیش مونتاژ ۳D و یا یک کیت چاپگر ۳D را انتخاب نمایید.
در صورتی که شما بودجه و شما می خواهید برای شروع سفر خود را به یادگیری چاپ ۳D، ارزان کیت چاپگر ۳D می تواند یکک نقطه شروع عالی. اگر شما علاقه مند در رفتن این مسیر هستند، لطفا مقاله ما در مورد کیت چاپگر ۳D ارزان به عنوان خوانده شده. این مقاله توضیح می دهد که برای زمانی که شما در حال مقایسه این کیت است.

فرآیندها و فن آوری

همه پرینتر های ۳D با استفاده از همان فن آوری. راه های مختلفی برای چاپ و تمام کسانی که در دسترس افزودنی هستند، تفاوتهای اساسی در راه لایه ساخت به ایجاد شیء نهایی وجود دارد.
برخی از روش های استفاده از ذوب و یا نرم شدن مواد برای تولید لایه. انتخابی لیزر پخت (SLS) و ذوب شده رسوب مدل سازیی (FDM) فن آوری رایج ترین استفاده از این راه چاپ ۳D می باشد. روش دیگر این است که ما در مورد پخت رزین عکس واکنش با یک لیزر UV و یا یکی دیگر مشابه آن منبع قدرت یک لایه در یک زمان صحبت کنید. رایج ترین فن آوری با استفاده از این روش به نام استریولیتوگرافی (SLA).

به عبارت دقیق تر: از سال ۲۰۱۰، انجمن آمریکایی آزمون و مواد (ASTM) گروه “ASTM F42 – ساخت افزودنی”، توسعه مجموعه ای از استانداردها است که طبقه بندی ساخت افزودنی پردازش به ۷ دسته با توجه به استاندارد اصطلاحات برای ساخت افزودنی فن آوری. این هفت مرحله عبارتند از:

مالیات بر ارزش افزوده Photopolymerisation
استریولیتوگرافی (SLA)
رابط مداوم مایع تولید (CLIP)
مواد رفتن جهش
چسب رفتن جهش
اکستروژن مواد
ذوب شده رسوب مدل سازی (FDM)
ذوب ساخت رشته (FFF)
انواع مختلف FFF چاپگر ۳D
فیوژن پودر تختخواب
پخت لیزر انتخابی (SLS)
ورق ورقه ورقه
کارگردان انرژی رسوب

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *