Inventor

محتوی و هدف دوره:

اتودسک اینونتور( Autodesk Inventor) یک نرم‌افزار طراحی به کمک رایانه است که توسط شرکت اتودسک ارائه شده‌است.

توانایی این نرم‌افزار باعث شد که در سال ۲۰۰۶-۲۰۰۷ پرفروشترین نرم‌افزار مدلینگ در جهان نام بگیرد و از نرم‌افزارهای معروف دیگر در این زمینه پیشی گیرد.

شاید یکی از بارزترین مشخصه‌هایی که بتوان نرم افراز Inventor  را به عنوان یکی از بهترین نرم افرازهای مهندسی مکانیک برشمرد، محیط طراحی مهندسی خاصی می‌باشد که جهت طراحی سایر قطعات یک ماشین، از جمله چرخنده‌ها (ساده، مارپیچ، مخروطی)، سیستم‌های انتقال قدرت (تسمه تایم،تسمه vشکل، چرخ زنجیر)، قطعات اتصالی (شامل انواع خارها،گوه‌ها، پین‌ها،اشپیل،هزار خاری‌ها، انواع پیچ مهره)، فنرها (فشاری، کششی، بشقابی و سنجاقی)، انواع بادامک و بیش از ۳۰۰ مدل یاتاقان که هر یک در اندازه‌های متفاوتی وجود دارد، قابل طراحی می‌باشند. در این دوره داوطلب با یادگیری طراحی مدل و شبیه سازی ان می تواند هر نوع مدل سازی را با هندسه های پیچیده به راحتی انجام دهد.

دوره آموزشی Inventor

سرفصل

  1. معرفی و اشنایی کلی با فضای نرم افزار
  2. ایجاد طرح دو بعدی، مقیدسازی و تهیه نقشه های دو بعدی
  3. ایجاد طرح سه بعدی
  4. روش های طراحی و ایجاد قطعات استاندارد
  5. مونتاژ قطعات (Assembly)
  6. انتقال قدرت در مکانیزمها
  7. پیاده سازی قطعات مونتاژی (Disassemble)
  8. تحلیل المان محدود و آنالیز تنش درقطعات

مخاطبین دوره:

این دوره می تواند برای کلیه دانشجویان فنی مهندسی در زیر شاخه های رشته مکانیک، نفت، طراحی خودرو، طراحی صنعتی و رشته مهندسی صنایع و رشته مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک …… هم چنین افراد شاغل در شرکت هایی که در حوزه تولید قطعات خودرو و طراحی قطعات ،ابزار و ماشین آلات فعال هستند بسیار مفید باشد.